Účinnost

S čím Vám mohu pomoci?

- Máte nějaké osobní trápení, nevíte, jak dál?
- Jste chronicky nemocní?
- Nemůžete se zbavit posttraumatických myšlenek?
- Rozvádíte se, nebo se vzpamatováváte z rozvodu, rozchodu?
- Nemůžete zapomenout?
- Máte problémy s dětmi nebo dospívajícími?
- Nezvládáte dobře vycházet se svými příbuznými nebo přáteli?
- Bojíte se řídit auto nebo létat letadlem?
- Nemůžete se smířit s nějakou situací?
- Máte pocity viny?
- Trpíte panickými strachy a úzkostmi?
- Myslíte si, že za nic nestojíte?

Motto: "Vyléčit se dá všechno, ale nedá se vyléčit každý". 
Je důležité léčit konkrétní osobu, nikoli nemoc jako takovou, protože každý člověk potřebuje naprosto individuální přístup.


- Podle posledních průzkumů má EFT velmi vysokou účinnost ve srovnání s ostatními terapeutickými metodami, což mohu potvrdit i z osobní zkušenosti.
- Pracovat se dá s čímkoli - od psychických a vztahových problémů až k fyzickým obtížím - u těch s jasně biologickou příčinou je třeba se nechat lékařsky vyšetřit. Rozhodně není namístě vyhýbat se lékařskému ošetření u fyzických obtíží, po nebo při ošetření lékařem pak můžeme podpořit rychlost uzdravování.

Psychologové z různých koutů světa, kteří EFT používají, tvrdí, že se jim "ťukáním" častokrát podaří zvládnout během jediného sezení to, co dříve trvalo měsíce nebo roky věnované psychoterapii! A to se někdy ani po měsících nedočkali úspěchu.

 

Tato metoda je naprosto bezpečná a šetrná, je pouze několik kontraindikací:
- těžká porucha osobnosti
- schizofrenie
- těžká endogenní deprese
- klienti opilí nebo ti, kteří užili nějakou návykovou látku
- zvýšená opatrnost je třeba u lidí s epilepsií
Běžné léky ani AD nejsou na závadu, při AD může ale terapie probíhat pomaleji.

 

Na čem spolu můžeme pracovat?

CHRONICKÉ ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY 

 

AUTOIMUNITNÍ CHOROBY

 

ODVYKÁNÍ KOUŘENÍ A JINÝCH ZÁVISLOSTÍ (drogy, sladké)

- pouze v případě, že si je klient vědom své závislosti a chce napomoci k odvyknutí

 

TRAUMATA A POSTTRAUMATICKÁ STRESOVÁ PORUCHA (PTSP)

- z dětství (traumata od rodičů, sourozenců, opuštění, pocit nelásky, nepřijetí)
- úrazy, nehody prožité
- nehody, u nichž jsme byli "pouhým" svědkem
- napadení, zneužívání, znásilnění

     Traumata se běžnou psychologií léčí velmi těžce a někteří psychologové dokonce tvrdí, že s traumatem se nedá nic moc dělat, že je potřeba se naučit žít a zvládnout ho a že se většinou oslabí časem. Kdo některé vážně truma prožil, ví, že trauma někdy "samo" nemizí ani po desítkách let.
     Metoda EFT - "ťukání" ve většině případů dokáže traumata vyléčit.
     Vaše vzpomínky na situaci samozřejmě nezmizí úplně, ale nejsou na ně vázány žádné negativní emoce - tedy to, co nás nejvíce na traumatu zatěžuje. Jakoby se člověk od prožitku traumatu konečně dokázal oddělit a vnímat ho už jen jako snesitelnou a celkem normální, byť nemilou, vzpomínku. Prostě se TRVALE oddělí určitá vzpomínka od negativního, traumatického pocitu s ní spojeného.


VZTAHOVÉ PROBLÉMY
- problémy s partnerem (podceňování, nedorozumění, nevěra, důvěra, neschopost komunikace, nedocenění,...) 
- problémy s dětmi
- problémy v rodině, se sourozenci, s rodiči, s tchyní,...
- neschopnost vyrovnat se s rozchodem, rozvodem, zklamáním
- žárlivost


PRACOVNÍ PROBLÉMY
- s kolegy
- s vedením
- strach, že přijdu o práci, nebo že si práci nenajdu
- že budu neúspěšný


DĚTSKÉ POTÍŽE
- pomočování
- dyslexie, dysgrafie
- nástup do školky, do školy
- školní problémy
- dětská sebehodnota, šikana


VZTAH K SOBĚ
- neschopnost odpustit 
- pocit vlastní nedostatečnosti
- pocity viny
- pocity selhání
- nedostatečné sebevědomí,.....


FÓBIE, STRACHY, ÚZKOSTI, GENERALIZAČNÍ ÚZKOSTNÁ PORUCHA:
- strach z pavouků, hmyzu celkově
- strach z létání
- strach z otevřených prostor
- strach ze smrti
- strach z výšek, .....
Fóbie je úzkostná porucha, přetrvávající, přehnaný a nepřiměřený strach z věcí, situací nebo lidí. Tento strach může být ochromující, lidé ho neumějí, nedokážou vůlí zvládnout. Projevuje se ve specifických situacích a výrazně narušuje běžné fungování člověka.
Často a někdy velmi výrazně zasahuje do každodenního života.


ALERGIE, EKZÉMY:
- alergie
- astma
- ekzémy, i novorozenecký


CHRONICKÁ ONEMOCNĚNÍ + AUTOIMUNITA
     Chronická onemocnění různého druhu včetně těch neléčitelných klasickou medicínou. Samozřejmě nemohu slibovat zázraky, ale leckdy pokud odstraníme příslušná traumata, křivdy a i třeba skryté problémy, které zatěžují naše tělo i psychiku, velmi se vylepší, nebo dokonce zmizí i chronická nemoc.
     EFT se dá s úspěchem použít na akutní nemoc, ale zde je určitě na místě návštěva lékaře, na vážné infekce a záněty, nemluvě o úrazech atp., funguje moderní medicína velmi dobře a není dobré se jí vyhýbat.
     Ovšem je široké pole působnosti EFT u chronických problémů - autoimunitních poruch, alergií, ekzémů, se kterými si  moderní medicína často poradit neumí, pouze umí dlouhodobě tlumit negativní projevy nemoci.
     Metoda EFT může velmi výrazně pomoci - v této oblasti často spíš narážíme na vlastní omezené myšlení a pravdy, kdy jsme přesvědčeni, že TOHLE prostě nelze vyléčit...protože to není možné, anebo protože to prostě lékař řekl. Jenže možné je opravdu vše, naději bychom si neměli nechat nikdy vzít.
 

STRES
- stres
- úzkost
- panické ataky
V dnešní době "chaosu" jsou to témata, se kterými se občas potýká každý, často je to vliv médií, které na nás chrlí negativní informace a hrůzyplnou současnost i vize budoucnosti. Pokud je člověk ve stresu a úzkosti, má velmi omezený nadhled a málo energie na řešení prioritních a skutečných problémů. Zátěž na organizmus je veliká a často permanentní stres po čase přerůstá do fyzických problémů či depresí. Člověk jakoby se pohyboval v uzavřeném kruhu a nevidí cestu ven.
 

DEPRESE
     Deprese postihuje osoby nadměrně citlivé a zranitelné.
     I přes tuto dispozici ale všichni neonemocní. Záleží na tom, na kolik je zatěžují životní události a jak je zvládají.
     Velkou roli hraje stres, ale neznamená to, že je zcela zodpovědný za tuto poruchu. Někdo ho ke své práci potřebuje, jiného vyčerpává, každý má jinou životní sílu a jinou odolnost. Lidská psychika se působením stresu stává postupně zranitelnější a citlivější, každý má hranici, kdy poslední kapka přeteče, jinak vysoko. Je to silně individuální věc.
     Deprese samozřejmě může vzniknout po silném traumatickém zážitku, při strachu z budoucnosti, z pocitu ztráty bezpečí, atd....
 

NEPLODNOST
     Moderní doba s sebou přinesla nový fenomén - pro některé páry je problém, přestože jsou oba partneři zdraví, počít spolu miminko. Pokud žena nějakou dobu nemůže otěhotnět, často začíná cítit úzkost a strach z neplodnosti a dostává se do začarovaného kruhu touhy, úzkosti a marného snažení. Většinu utrpí i vztah mezi partnery.
 

PŘEKYSELENÍ ORGANISMU, VYSOKÝ CHOLESTEROL
      Pokud jste už změnili stravu a třeba už i sportujete, a stále máte laboratorně zvýšený cholesterol anebo příznaky překyselení organismu, možná tkví základ problému ve Vaší psychice.Tělo se nemůže cítit dobře a být zdravé, pokud "dušička" pláče a nemůže se s něčím vyrovnat a něco strávit..