Možné příčiny nemocí

 

     Nejsem úplně 100% zastáncem "duchovních" příčin nemocí, to určitě ne.
     Ale jsem zastáncem psychosomatiky v mnoha případech, samozřejmě zvlášť v těch chronických a dlouhotrvajících nelepšících se či dokonce zhrošujících se případech onemocnění, která moderní medicína neumí uzdravit.
     Pokud se chcete doopravdy vyléčit, je potřeba se podívat komplexně na svůj život, a také na souvislosti, které se k němu váží. Na vztahy, práci, minulost, u dětí je vždy potřeba zkoumat rodinné vztahy (u malých dětí hlavně vztah s maminkou) a možná budete překvapeni, jak dobré výsledky s léčbou budete mít.
     Je zajímavé, že spousta lidí uvnitř sebe VÍ, čím je jejich chronická nemoc způsobena, dokonce to i mnohdy mimovolně řeknou. Vědí, ale plnohodnotně si to neuvědomují natolik, aby tomu věnovali pozornost....a aby následně sami dokázali něco změnit.
     Zde je vždycky lepší nadhled druhé (nezúčastněné) osoby. Pokud budete potřebovat, můžeme spolu najít kořeny problémů a některé psychické příčiny odstranit ihned na místě.

     Třeba já sama jsem schopna "pracovat" se sebou samotnou do velké míry poměrně úspěšně, ale stejně existují některé zákruty, které jsou pro mne "neviditelné" a potřebuji byť chvilkový náhled jiného člověka :o) na tu svoji situaci. A tak to má každý člověk - s něčím jsme schopni hnout sami a je dokonce potřeba, abychom to sami udělali (je to velmi hodnotné a nenahraditelné), ale současně je nezbytný i nadhled - a toho nejsme nikdo plně schopen. Také je potřeba nasměrování, aby se naše síly zbytečně netříštily a nevyčerpávaly někde na hluchém místě.

     Člověku často brání v potřebné a mnohdy přímo nutné akci strach z překročení vlastního stínu (z vlastní bezpečné zóny), taže se raději pohybuje v známém území svých zvyků. I když mu tento navyklý život nemusí vyhovovat, nebo může být pro onoho člověka dokonce silně nevyhovující a bezvýchodný, přesto mu setrvání v té stávající situaci přijde mnohem bezpečnější, než se pouštět sám do nějakých změn na nových neprozkoumaných územchí. Nové neznámé aktivity a události - prostě změny - většinu lidí děsí.
  
- I "rozvolnění svého bezpečného území" můžeme udělat spolu, krok po kroku, poté, co Vám pomohu zbavít se strachu ze změn a pokroku.
- Člověk nemusí dělat velikou změnu hned - tady a teď, není to potřeba.
- Často jsou mnohem schůdnější změny zevnitř sebe a postupné - nenásilné a přirozené. A ty lidi neděsí.
- Ale člověk také nemusí zkostnatěle zůstávat v tom, co mu nejen nevyhovuje, ale přímo ubližuje.
- Přitom někdy stačí jen malý krůček, abychom poznali podstatu a to důležité.
..................................................................................................................................................

     Postupně budu přidávat různé možné příčiny nemocZajímavé jsou i leckterá pořekadla a lidová rčení.
     Už naši předkové si všimli, že nám leccos "leží na srdci", "ten a ten nám "leží v žaludku", "je toho plná" nebo "mám toho po krk", někdo je "zahlcen prací", "dusí ho šéf", "podlamují nebo třesou se mu kolena", "má mžitky před očima", "leze mu to krkem", "nemůže to strávit", "naložil si toho moc", "už to neunese", ....

Možné příčiny nemocí

ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

11.01.2015 00:19
štítná žláza je vlastně emoční štít organizmu,  dobré je ventilovat emoční chování vně sebe a ne proti sobě, to štítnou žlázu oslabuje a ničí

SRDCE

11.01.2015 00:19
...sídlo emocí, všichni víme, že "srdeční" záležitosti jsou takové, které se nás velmi dotýkají 

LEDVINY

11.01.2015 00:18
Ledviny - jako párový orgán symbolizují partnerství, vztahy. 

KŮŽE

11.01.2015 00:17
kůže ukazuje harmonii, nebo dysharmonii v organismu. Ekzém, lupénka atp. na kůži je jen špičkou ledovce, vždy je ptořeba "detoxikovat" organismus jako celek, podpořit fuknkci jater a vyčistit tlusté střevo. U malých dětí je dobré zabývat se maminkou jejími problémy, čsto s nimi dětský ekzém souvisí.
Jako bezpečnou detoxikaci celého těla i u dětí páter Ferda (léčitel) doporučoval kúru z kůry mladého dubu po dobu 6ti dnů. Nepotřebujeme nic víc, než vlastnoručně nasbíranou dubovou kůru. Najdeme mladé doubky (stáří max.8-10let, jejich kmen nebude silnější než 10cm). Z nich uřízneme několik větviček slabších než palec a sloupneme z nich kůru. Slabounké větvičky můžeme použít celé. Doma kůru vaříme 7-8 minut a hned slijeme, nenecháváme louhovat. Pijeme po 6 dní, připravujeme čerstvou. Nepřidáváme nic dalšího, čaj je i tak překvapivě chutný.
Někteří lidé tvrdí, že pouhým tímto receptem se zbavili různých nepříjemných onemocnení, ekzémů, ale i např. tak úporného onemocnění, jako je napadení Candidou.

 

JÁTRA

11.01.2015 00:16
...ukazují náš vztah ke světu, schopnost zpracovávat to, co nám život přináší. Játra dovedou obratně a rychle obnovovat své buňky, pokud jim k tomu dáme možnost. Ohledně podpory jaterních funkcní bych chtěla doporučit Ostropestřec mariánský (semínka), patří určitě mezi nejlepší jaterní byliny.

CUKROVKA

11.01.2015 00:16
Cukr je rychle přeměňován v energii, pokud je deficit cukru velký, chybí energie k radosti, k pocitu štěstí. O cukrovkáři se říká, že takový člověk onemocněl, protože mu chyběla radost - sladkost života.